19 kwi 2010

MURS

MURS - niewielkie miasteczko na trasie z Gordes do Roussillon, niezwykle malowniczo położone na wzgórzu, otoczone winnicami, polami lawendy i sadami.
Nad miastem góruje 13-to wieczny zamek odrestaurowany w 16-wieku, niestety nie ma możliwości zwiedzania go ponieważ jest własnością prywatną.

Samo miasteczko zamieszkuje niewiele ponad 420 osób, sprawia wrażenie opustoszałego, jednak jego domy i uliczki są schludne i zadbane.W miasteczku jest niewiele atrakcji turystycznych, ale może stanowić świetny punkt wypadowy do zwiedzania malowniczych okolic doliny Vaucluse.
Jest tutaj 12-wieczny kościół Notre Dame de Sault, jedna restauracja, jeden hotel, jeden sklep przy stacji benzynowej na końcu wioski, można też wynająć pokoje noclegowe lub miejsce na kempingu.

3 komentarze:

 1. MORNING THERESA! I HAVE SOMETHING FOR YOU ON MY BLOG! HOPE YOU LIKE IT AND ACCEPT IT!
  BE HAPPY!
  ROSA

  OdpowiedzUsuń
 2. Thereso, piszesz o Murs, a ja tam spędziłam jedne z najpiękniejszych chwil w moim życiu. Trzy tygodnie bajkowych wakacji u wspaniałych prowansalskich gospodarzy, z którymi jesteśmy zaprzyjaźnieni do tej pory. Mały kamienny domek na wzgórzu otoczony polami lawendy i sadami czereśniowymi. To były PIEKNE chwile. Pozdrawiam Ciebie serdecznie, a Ty proszę pozdrów Murs ode mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. What a beautiful and gorgeous place......I can smell the lavender. It must be so lovely, so many things to discover!!!
  Hugs,
  Margaret B

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...